Do sauny s dětmi? Jednoznačně ANO!

Saunovani-s-detmi-letakSaunování má významné zdravotní přínosy nejenom pro dospělé, ale i pro děti.

V historii se v severských zemích v saunách dokonce rodilo! Ne v žádné dávné historii – tato tradice přetrvávala až do 2. světové války. Důvodem byla nejen určitá obřadnost a tradice, ale především to, že sauna díky vysoké teplotě byla nejčistším prostorem domácnosti, zajišťovala prakticky sterilní prostředí.

Asi Vás tedy nepřekvapí, že v těchto zemích berou do sauny i novorozeňata, v našich podmínkách se většinou uvádí věk od tří do šesti měsíců, kdy rodiče mohou vzít saunovat své dítě – v domácím prostředí. Ve veřejných saunách je minimální věkový limit obvykle od tří let.

Saunování dětí má samo sebou svoje specifika. Především nižší teplotu – sauna se vyhřívá na teplotu kolem 60 – 70 stupňů. Děti od 3 do 12 let by v jednom cyklu neměly být déle než 5 až 8 minut. Dětem do tří let bohatě stačí jedno prohřátí a osprchování, děti od tří do osmi let už mohou dvakrát až třikrát... Samozřejmostí je pitný režim a dostatečný odpočinek mezi jednotlivými cykly.

A jaké jsou tedy zdravotní přínosy pro malé návštěvníky saun?

Saunování dětí je velmi dobré pro zvýšení odolnosti organismu.

Prohřívání těla totiž posiluje imunitní systém, zvyšuje se tak jeho odolnost vůči různým infekcím, což je zvláště výhodné v podzimním a jarním období, kdy je výskyt různých infekcí u dětí vysoký.

Děti, které chodí pravidelně do sauny, mívají mnohem menší problém s onemocněním horních cest dýchacích a obecně bývají mnohem méně nemocné.

Saunování jednak organismus celkově zklidní, do těla se naopak vyplavují endorfiny, hormony, které vyvolávají dobrou náladu a ústup nervozity.

Mezi téměř okamžité pozitivní účinky návštěvy sauny u dětí patří např.

  • Zvýšená chuť k jídlu a apetit
  • Kvalitnější a lepší spánek
  • Celkové zklidnění
  • Zvýšení psychické pohody dítěte, ústup nervozity a stresu

Dále uvolňuje dýchací cesty a působí tak dobře při léčbě astmatu, působí jako prevence proti alergiím, má pozitivní vliv na pokožku a mnohé další, stejně jako u dospělých. Děti si tak odmalička spojí saunování se zdravým životním stylem.

A aby to pro děti nebyla nuda, existují i pro ně různé „saunové ceremoniály", kde si mohou přímo v sauně zpívat, poslouchat pohádky, hrát různé slovní hry nebo se potkat se svými oblíbenými pohádkovými postavami. U nás budou saunové ceremoniály probíhat každý měsíc. Sledujte nás na našem Facebooku nebo Instagramu a vše se dozvíte.

U nás je pro rodiny s dětmi vyhrazena neděle, a to od 14:00 do 17:00 hod, děti mohou zavítat do sauny i se svou mateřskou školkou nebo školou, pokud o to rodiče projeví zájem.

A co s sebou?

Vy nepotřebujete vůbec nic, protože každý klient včetně dítěte dostane od nás saunové prostěradlo, které slouží pro řádné podložení těla během saunování, a osušku, kterou má na utření těla po osprchování, které je nutné vždy po každé sauně.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Rezervaci můžete provést na tel. čísle 565 555 980.

Moc se na Vás těšíme.

Ceník:

Základní vstupné:

  • 1 vstup / 60 minut + BONUS 15 min – 280 Kč
  • 1 vstup / 120 minut + BONUS 15 min – 380 Kč
  • Dítě do 15 let - 1 vstup / 60 minut + BONUS 15 min - 120 Kč
  • Ke každému vstupu do veřejného wellness máte k dispozici 15 minut navíc.
  • Doplatek za každou minutu nad uhrazenou dobu – 3Kč